pregnant-735393_1280 5.05.2015

Wzrośnie dostępność nieinwazyjnych testów prenatalnych

Obecnie cena nieinwazyjnego testu prenatalnego w Polsce wynosi 2500 – 2600 zł. Jednak nie wykonuje się testów prenatalnych DNA płodowego z krwi matki w Polsce. Pobrana od matki krew jest wysyłana z Polski do Stanów Zjednoczonych lub Chin.
Dla przykładu w Australii sytuacja jest podobna, ale wkrótce nieinwazyjny test prenatalny ma być wykonywany w Victorian Clinical Genetic Service w Murdoch Children’s Research Institute w Melbourne. Szacuje się, że gdy to nastąpi, test będzie kosztował najwyżej 500 USD.
Trzeba pamiętać, że cena przesłania krwi z Australii do Chin lub Stanów Zjednoczonych kosztuje od 50–100 dolarów. Przypuszczalnie 80% kobiet w ciąży będzie korzystało z tego testu.
Jaka będzie cena nieinwazyjnego testu prenatalnego dla Polek, kiedy będzie on wykonywany w kraju? Zapewne nie długo się o tym przekonamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>